• Home
  • AFAN
    • Despre noi
    • Conducere
    • Servicii
    • Regulamente
    • Cum devii membru
  • Stiri
    • Evenimente
    • Transferuri
    • Stiri FIFPro
    • Litigii
  • Echipa
  • Media
    • Poze
    • Video
  • Parteneri
  • Proiecte
  • Link-uri
  • Contact
AFAN
AFAN
  • Home
  • AFAN
    • Despre noi
    • Conducere
    • Servicii
    • Regulamente
    • Cum devii membru
  • Stiri
    • Evenimente
    • Transferuri
    • Stiri FIFPro
    • Litigii
  • Echipa
  • Media
    • Poze
    • Video
  • Parteneri
  • Proiecte
  • Link-uri
  • Contact
Decizii adoptate de Comitetul Executiv al FRF | 22 august 2024
Home
Stiri

Decizii adoptate de Comitetul Executiv al FRF | 22 august 2024

august 23rd, 2024 Stiri 0 comments

Ieri, 22 august, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a adoptat o serie de decizii importante, menite să reglementeze diverse aspecte ale competițiilor interne și internaționale, după cum urmează :

  • Respinge cu unanimitate de voturi cererea de cesionare a participării în Liga a 2-a către Asociația Club Sportiv F.C. Corvinul Hunedoara 1921 în sezonul competițional 2024/2025, formulată de clubul CS Corvinul 1921 Hunedoara (club de drept public).
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 6 din 29 iulie 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 7 din 5 august 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 8 din 6 august 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 9 din 7 august 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 10 din 9 august 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Decizia Comitetului de Urgență nr. 11 din 14 august 2024.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile ocazionate pentru desfășurarea jocului oficial dintre echipele naționale de seniori ale Kosovo și României.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile ocazionate pentru desfășurarea jocului oficial dintre echipele naționale de seniori ale României și Lituaniei.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile ocazionate pentru cazarea și masa aferente organizării jocului oficial dintre echipele naționale de seniori ale Ciprului și României.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile ocazionate pentru cazarea și masa aferente organizării jocului oficial dintre echipele naționale de seniori ale Lituaniei și României.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile aferente acțiunii echipei naționale a României U19 („Pregătire EURO”).
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile aferente organizării meciului dintre echipele naționale U16 ale României și Cehiei.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurile aferente acțiunii echipei naționale a României U15 din luna septembrie 2024 („Test Week”).
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentul competiției U19 județean.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentul competiției U17 județean.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi ca auditor financiar extern al FRF să fie Deloitte.
  • Ia act de raportul Departamentului de Licențiere și Afilieri privind analiza anuală a activității de licențiere și monitorizare financiară.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi solicitarea Asociației Sportive Fotbal Club Rapid Brodoc de a participa în competițiile organizate de FRF în sezonul competițional 2024 – 2025 sub marca Gloria Ultra, cu mențiunea că aceasta se aprobă exclusiv pentru competițiile organizate de Federația Română de Fotbal, iar în situația în care se va pronunța o hotărâre judecătorească sau a oricărei alte autorități competente în materie, care să anuleze marca, să suspende sau să limiteze dreptul de utilizare a mărcii respective, clubul solicitant să revină de îndată la participarea în competiții sub denumirea acestuia, astfel cum este înscrisă în Certificatul de Identitate Sportivă.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi asocierea dintre Asociația Club Sportiv Ciucaș Tărlungeni, participant în campionatul național Liga a 3-a și Asociația Club Sportiv Steagul Roșu Brașov, club cu activitate exclusivă de copii și juniori, pentru sezonul competițional 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi asocierea dintre Asociația Club Sportiv Aro Câmpulung, participant în campionatul național Liga a 3-a și Clubul Sportiv Școlar Colegiul Național Dinicu Golescu, club cu activitate exclusivă de copii și juniori, pentru sezonul competițional 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi modificarea art. 38 alin 1 și alin 5 din Regulamentul de organizare a activității fotbalistice (ROAF).
  • Aprobă cu unanimitate de voturi modificările aduse Regulamentului Disciplinar.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi bugetele și Regulamentele Competițiilor: ONSS – Cupa Tymbark Junior, Cupa Satelor, ONSS – Cupa ING.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentului Național de Junioare U17.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentului Național de Junioare U15 și Liga Elitelor U15.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentului Național de Junioare U13.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentului Național de Junioare U11.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi componența seriilor ale Campionatului Național de Junioare U17 și Liga Elitelor U15.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi modificarea Regulamentului privind organizarea și desfășurarea jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga 3.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi avizarea modificărilor aduse Statutului LPF.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi baremurile de arbitraj și de observare pentru jocurile de fotbal feminin Liga 2, Liga 3 și reconfirmă că baremurile competițiilor de junioare U19, U17, U16, U15, U14 și U13, începând cu sezonul 2024 – 2025, sunt, astfel cum au fost solicitate de CCA, la același nivel cu cele de la masculin.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentul și a sistemul competițional al Campionatului Național de Futsal U19/Liga Elitelor ediția 2024/2025, precum și componența seriilor cu echipele participante în această competiție.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi calendarul competițional de futsal pentru sezonul 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentul și sistemul competițional al Cupei României Futsal U19, ediția 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi sistemul competițional al Campionatului Național Liga 2 de Futsal ediția 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi sistemul competițional al Campionatului Național Liga 1 de Futsal ediția 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi sistemul competițional al Cupei României Futsal ediția 2024/2025.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi Regulamentul de organizarea competițiilor de fotbal în sală (ROC) 2024 (Regulamentele sunt disponibile aici).
  • Aprobă cu unanimitate de voturi componența nominală a Comisiei Tehnice a FRF.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi modificarea regulamentelor aplicabile competițiilor de juniori privind documentele pentru identificare jucătorilor juniori minori, la meciurile oficiale în care aceștia participă.
  • Aprobă cu unanimitate de voturi costurilor ocazionate de participarea echipei naționale U16 la Turneul celor 4 națiuni.

Share this:

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Mai mult
  • Listare
  • Tags
  • main
  • stiri
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest
Next article Decizii ale CNSL | Ședința din 27.08.2024
Previous article Decizii ale CNSL | Ședința din 20.08.2024

Related Posts

Decizii ale CNSL | Ședința din 15.05.2025 Fără categorie
mai 16th, 2025

Decizii ale CNSL | Ședința din 15.05.2025

Decizii ale CNSL | Ședința din 13.05.2025 Fără categorie
mai 15th, 2025

Decizii ale CNSL | Ședința din 13.05.2025

Decizii ale CNSL | Ședința din 08.04.2025 Fără categorie
aprilie 9th, 2025

Decizii ale CNSL | Ședința din 08.04.2025

Leave a Reply Cancel reply

Timeline

mai 16th 11:00 AM
Fără categorie

Decizii ale CNSL | Ședința din 15.05.2025

mai 15th 11:12 AM
Fără categorie

Decizii ale CNSL | Ședința din 13.05.2025

apr. 9th 4:44 PM
Fără categorie

Decizii ale CNSL | Ședința din 08.04.2025

apr. 2nd 11:44 AM
Fără categorie

Decizii ale CNSL | Ședința din 01.04.2025

mart. 22nd 4:20 PM
Fără categorie

Decizii ale CNSL | Ședința din 20.03.2025

  • Home
  • Afan
  • Stiri
  • Echipa AFAN
  • Media
  • Proiecte
  • Link-uri
  • Contact
  • Back to top
© AFAN 2015. All rights reserved.